Třídní noviny‎ > ‎

Výlet-Praha 21.5.-23.5.2013

přidáno: 27. 5. 2013 8:13, autor: Neznámý uživatel
Náš výlet začal katastrofálně. Hned ze začátku jsme ztratili dva členy. A bylo i jedno menší zranění- přiskřípnuté prsty mezi dveřmi autobusu. Naštěstí nic vážného. Na Tolcově dvoře (naše ubytovna) jsme počkali na ztracené kluky. Přijeli vpořádku. Když přijeli, šli jsme se ubytovat.
hned první den po příjezdu jsme byli plní dojmů. Byli jsme na Pražském hradě a v katedrále sv. Víta. Šli jsme Zlatou uličkou a tam jsme viděli brnění rytířů. Domy v uličce byly strašně maličké. Podívali jsme se do mučírny Daliborky a tady nám paní Jeřábková vyprávěla o mučících nástrojích. Podívali jsme se na výměnu stráží. Šli jsme kolem kostela sv. Mikuláše. Byli jsme ve Valdštejnské zahradě. Když jsme tam vešli, zpozorovali jsme zajímavou zeď z betonu, která vypadala jako opravdová skála. Kluky uchvátil páv. :D Ve voliéře létali Výři velcí. Opodál byla rozlehlá kašna a v ní veliké ryby a kačenky. Kluci vyškemrali od paní učitelky Jeřábkové pečivo a krmili ryby. Šli jsme do musea čokolády. Prošli jsme museum a v 6 hodin byla ukázka výroby pravých belgických pralinek. Spřátelili jsme se s cukrářem Tonym. Dostali jsme horkou čokoládu a spěchali jsme na tramvaj. Jeli jsme na Branické divadlo na hru "Příbuzné si nevybíráme". Moc nás to byvilo a bylo to vtipné. Po konci jsme se šli vyfotit s herci. Fotili jsme se s panem Vydrou, paní Skopalovou a panem Skopalem, s paní Zahradníčkovou, panem Zahálkou a paní Postlerovou. Chtěli jsme jít na Křižíkovu fontánu, ale bylo už pozdě. Šli jsme se povozit metrem a na jezdících schodech. Na ubytovnu jsme došli kolem dvanácté, pak byl noční klid.
Druhý den jsme navštívili rotundu sv. Martina. Dále jsme byli na Vyšehradě, který je jen kousek od rotundy. Tam jsme šli i na hřbitov a viděli jsme tam mnoho slavných osobností jako je například Božena Němcová, Bedřich Smetana, Alfons Mucha, František Křižík nebo Waldemar Matuška.Zajímavostí Vyšehradu je, že ve zlatém kříži, který je za sklem vitrýny, je kousek dřeva z kříže, na kterém byl Ježíš ukřižován. Šli jsme k Tančícímu domu a pak jsme se plavili lodí do Tróji. Šli jsme do kina. Byli jsme na dvě skupinky. Jedni šli na Iron-mana 3 a druzí na Croodsovi. Večer jsme byli na Křižíkově fontáně. Bylo to krásné. Byla zima, a tak jsme se vypravili zpět na ubytovnu.
Třetí den jsme přišli o Anet. Musela jed z Prahy na adapťák. Viděli jsme čůrající chlapečky. Byli jsme na Pražském Jezulátku. Jeli jsme lanovkou na Petřín. Pak zase zpátky dolů. Šli jsme na Václavské náměstí a tam jsme si dali rozchod. Nakonec jsme se sešli pod sochou sv. Václava a vyrazili jsme na vlak.
Byl to krásný výlet plný zážitků. Děkujeme paní učitelce Vyhnánkové a paní učitelce Jeřábkové, že s námi neztratily nervy a úsměv jim zůstal stále na tváři. :)
ą
Neznámý uživatel,
27. 5. 2013 8:18
ą
Neznámý uživatel,
27. 5. 2013 8:13
ą
Neznámý uživatel,
27. 5. 2013 8:17
Comments