MFP: Přepis slovní úlohy do výrazu

přidáno: 26. 11. 2012 6:12, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 14. 1. 2013 5:18 ]

Vaším úkolem v celé třídě spočítat všechny úlohy. Pokud máte pracovat ve skupině, pak se bude jednat o dvojici či trojici.
Zadání najdete v učebnici Sbírka úloh z matematiky pro základní školu.

• 1 bod za správný výpočet jednoho z příkladů u zadání 1 a 2. Přitom musí být zřejmé, že žák počítal oba příklady.
  • 2 body za správné vyřešení dvou příkladů u zadání 3, 1 bod za správné vyřešení jednoho příkladu.
  • 2 body za správné vyřešení dvou příkladů u zadání 4, 1 bod za správné vyřešení jednoho příkladu.
  • 1 bod navíc, pokud žák vysvětlil pracovní skupině příklad ze zadání 5.

1. Každý samostatně vypracuje cvičení 64/5. Následně proveďte v týmu kontrolu a chyby si opravte.
  2. U cvičení 64/6 postupujte obdobně jako u předchozího úkolu.
  3. Ve skupině mezi sebe rozdělte slovní úlohy 65/7 - 65/12 tak, že každý člen bude řešit 3 úlohy. Jakmile budete mít hotovo, postupně se vystřídejte tak, že každý člen:
    • vybere dvě ze tří řešených úloh;
    • požádá ostatní členy, aby si přečetli zadání;
    • vysvětlí ostatním, jak došel k příslušnému matematickému výrazu.
  4. U slovních úloh 65/13 - 66/18 postupujte obdobně jako u předchozího úkolu. Jediným rozdílem bude to, že si nakonec vysvětlíte všechny slovní úlohy.
  5. Máte-li čas, pokuste se sami vyřešit úlohy 66/19 a 66/20. Pak tyto úlohy můžete vysvětlit ostatním členům týmu.